• Ana Sayfa
 • Bölgeler
 • Oluşumlar
 • Etkinlikler
 • Tarihi Kültürel
 • Makaleler
 • Fotoğraf Galerisi
 • Biz Kimiz

  Kapadokya Balon Etkinlikleri (Nevşehir)

  Hava Durumu
  Utku Erdener Tarafindan Eklendi 1476 Ziyaret
  Konum
  Kapadokya Balon Etkinlikleri, genellikle Zelve, Paşabağı, Çavuşin, Göreme, Ürgüp, Ortahisar ve Uçhisar taraflarında ve sabahın erken saatlerinde yapılmaktadır.
  Genel Bilgi
  Kapadokya Balon etkinlikleri, sıcak hava balonlarının, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamamaları nedeniyle,  meteorolojik koşulların çok daha uygun olduğu sabahın erken saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlar yolcuları otellerinden alır ve kalkış alanına getirirler. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcular kahvaltılarını yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkanı yoktur. Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu,vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolculara izletirler. Yolculara, uçuş anısı olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilir. Balon uçuş macerası bitiminde yolcular konakladıkları otellerine bırakılır.
  Sabah gündoğumunda gökyüzünde yüzlerce balon olması, gün ışığının balonların canlı renklerini ortaya çıkarması ve balonların doğaya uygun olarak sessizce yükselişleri ve ilerleyişleri insana bir şölen ortamında bulunduğu duygusu ve heyecanı veriyor. Bu nedenle Kapadokyadaki Balon Organizasyonları ve Fethiye'deki Yamaç Paraşütü Organizasyonları Türkiye'nin etkileyici ve güzel yüzleri olarak zihinlerde iz bırakmaktadır.

  Yararlanılan Kaynak : www.kapadokyabalonturlari.com
  Uygun Mevsim
  Mayıs-Kasım arası uygun zamanlarıdır.
  Konaklama Etkinlikleri
  Alışveriş
   
  Bisiklet Dağ Bisikleti
   
  Doğa ve Dağ Yürüyüşü
   
  Kafe Restoran
   
  Kampçılık
   

  Konaklama
  İmkanları
  Cafe
  Restaurant
  Tur
  Firmaları
  Diğer
  Etkinlikler
  Harita
  Kullanıcı Görüşleri
  Yorum yok